Tipy na výlet


  • Golf resort Lipiny - Golfové hřiště v karvinské oblasti Lipiny bylo ficiálně otevřeno 2. května 2012 a je vzdáleno pouhých 9 km. Hřiště vzniklo v industriální krajině mezi dvěma činnými šachtami. Společnost OKD zrekultivovala a s pomocí fondů Evropské unie na něm vybudovala unikátní sportovní areál pro obyvatele regionu i turisty. Golf Resort Lipiny (Karviná-Lipiny) je osmnáctijamkový golfový areál, který svou nabídkou uspokojí profesionální hráče i začátečníky.

  • ZOO Ostrava -  je zoologická zahrada, která je vzdálena 10km. Je členem Unie českých a slovenských zoologických zahrad, členem Unie botanických zahrad České republiky, Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a Světové asociace zoologických zahrad a akvárií. Svou rozlohou 100 hektarů je druhou největší zoologickou zahradou v Česku
  • Dolní oblast Vítkovice - (konkrétně důl Hlubina a vysoké pece a koksovna Vítkovických železáren) je národní kulturní památka  nacházející se poblíž centra Ostravy ve Vítkovicích a jsou vzdáleny 15 km.  Zahrnuje rozsáhlý průmyslový areál Vítkovických železárens unikátním souborem industriální architektury. Souboru tří na sebe navazujících celků - černouhelného dolu, koksovny a vysokopecního provozu - se také říká "Ostravské Hradčany".
  • Aquacentrum Bohumín - nabízí plavání kojenců, dětí ve školkách a školách i plavání veřejnosti. To vše ve venkovním i vnitřním bazénu s doprovodnými atrakcemi. V areálu je 25 metrový plavecký bazén, relaxační bazén, masážní trysky, chrliče, vodopád, venkovní bazén, tobogán o délce 48 metrů, dětské brouzdaliště, whirlpool, sauny (finská, parní, infra), občerstvení, masáže, plavecká škola. 

A mnoho dalších výletů v okolí: Dinopark Doubrava, Slezskoostravský hrad, Miniuni, Divadlo loutek, Stodolní, halda Ema, hornické muzeum Landek, kostel Narození Panny Marie v Orlové, šikmý kostel sv.Petra z Alkantary Karviná Doly, ...